Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Lutego 2019, 06:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
WYNIKI - PLEBISCYT SLIZG.EU NA NAJLEPSZY ZAGRANICZNY RAPOWY ALBUM - EDYCJA 2018 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: WYNIKI - PLEBISCYT SLIZG.EU NA NAJLEPSZY ZAGRANICZNY RAPOWY ALBUM - EDYCJA 2018
  Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 17:03
Cytuj:
emilsky, tak z ciekawości, jeśli Pusha T jest zamulaczem, to kto nim nie jest dla Ciebie z aktywnych obecnie?

Mi nie chodzi o styl rapowania, tz. nie uwazam ze Pusha jest tak zwanym "mumble" raperem. Jego albumy sa dla mnie po prostu nudne, a jego najlepsze kawalki to zwykle goscinne wystepy i za to go lubie. Paradoksem DAYTONY jest to ze najlepsza strona tego albumu do produkcja, czyli bity Kanye Westa, natomiast na albumach Kanye Westa, produkcja kwiczy jak zarzynana swinia ("ye" to jest jakies nieporozumienie i trzeba miec hipsterskiego kutasa w uchu zeby sie tym jarac).

Cytuj:
Można mieć różne upodobania i odmówić Pushy wielu rzeczy ale charyzmy i energii w nawijce to przeciez kurwa chyba głuchym trzeba być żeby coś takiego wysnuć.

Jezeli przesluchalem jego album i nie mialem ochoty wrocic nawet do jednego kawalka, to co to ci mowi?

Cytuj:
2007-2009 to były straszne lata dla rapu, maksymalnie dwie-trzy płyty z tamtych roczników przetrwały próbę czasu.

Bdzura totalna. Kazda z tych plyt na rankinach z 2007/2008 oprocz Lil Wayna jest lepsza niz Daytona.

Powrót do góry

Post Re: WYNIKI - PLEBISCYT SLIZG.EU NA NAJLEPSZY ZAGRANICZNY RAPOWY ALBUM - EDYCJA 2018
  Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 17:09
hectic. godnie zastąpiony :bowdown: :bowdown:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 3
Banned
  Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 17:19
emilsky zamknij pizde

if you know you know

yugh

odpocznij sobie miesiąc

Albo Guzior i Klarenz, którzy mają coś własnego, błysk, styl i linijki w świecie tych identycznych, ćpuńskich, tune'owych rapów pogubionej dzieciarni. To powinny być newschoolowe skarby narodowe.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 17:25
piernikowyskoczek napisał(a):
yugh

*yugghck

Tchórz zanim umrze ginie wiele razy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 18:30
czy emilsky ma konto na naszej klasie?

WARN za spam

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 3
Banned
  Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 18:47
alexmahone napisał(a):
czy emilsky ma konto na naszej klasie?

To co robicie i jak się odnosicie do innych userów na forum to jedno. Ale wynoszenie tego na zewnątrz (nawet jeśli grupa jest zamknięta) i kontynuowanie z prywatnych kont to skurwysyństwo, którego nie będę tolerował. Dotyczy to wszystkich userów, bez wyjątków.

a plebiscyt fajny, Kanye rządzi, wszystko się zgadza

Albo Guzior i Klarenz, którzy mają coś własnego, błysk, styl i linijki w świecie tych identycznych, ćpuńskich, tune'owych rapów pogubionej dzieciarni. To powinny być newschoolowe skarby narodowe.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 20:24
taki sobie ten rok, to i taka sobie dziesiątka - ale chyba najlepsza z możliwych

swoja droga podrzucanie topek z lat 2007-2009 piękne, na palcach jednej ręki moge policzyć płyty, które przesłuchałem z zainteresowaniem wiecej niż raz, a to przecież najlepsze w ślizgowych oczach płyty z tamtego okresu

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 20:59
I teraz powinieneś zadać sobie pytanie czy wszystko z Tobą ok...
Imo takie porównania i przypominania są jak najbardziej na miejscu. Można pogadać, popatrzeć jak się zmieniają gusta i jak zmienia się muzyka. I fajnie jest patrzeć jak mocno pałowane tuzy takie jak 69, Trippie, Kodak i inne "nadzieje" mające zbawić i zmienić oblicze tej ziemi lądują gdzieś na zamulonym dnie akwarium.
Rok bez przełomów a raczej z oczywistą dominacją Westa. Zasłużona bo chuj w to że hipstersko. Dla mnie to nie zarzut. To znak czasow i cena popularności gatunku. Mi to pasuje. Idą za tym koncerty/festiwale i fajnie bo żyćko spierdala jak pojebane.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 21:02
rok 2007:
1. Talib Kweli "Eardrum" 229 pkt. lipa/może być, gorsze od Daytona
2. Common "Finding Forever" 195 pkt. lipa, gorsze od Daytona
3. Kanye West "Graduation" 183 pkt klasyk, lepsze od Daytona
4. Lupe Fiasco "The Cool" 171 pkt. klasyk, lepsze od Daytona
5. Jay-Z "American Gangster" 165 pkt. blisko klasyka(dla mnie klasyg), lepsze od Daytona
6. UGK "Underground Kingz" 144 pkt. klasyk, lepsze od Daytona
7. Evidence "The Weatherman LP" 135 pkt. lipa, gorsze od Daytona
8. Pharoahe Monch "Desire" 132 pkt. lipa, gorsze od Daytona
9. Cunninlynguists "Dirty Acres" 118 pkt. może być, gorsze od Daytona
10. Brother Ali "Undisputed Truth" 112 pkt. może być, gorsze od Daytona

2008
1. Q-Tip "The Renaissance" 235 punktów (59 głosujących) może być, gorsze od Daytona
2. EMC "The Show" 200 (48) lipa, gorsze od Daytona
3. Evidence "The Layover EP" 178 (46) lipa, gorsze od Daytona
4. The Roots "Rising Down" 169 (47) może być, gorsze od Daytona
5. Nas "Untitled" 153 (47) lipa, gorsze od Daytona
6. Termanology "Politics As Usual" 126 (42) lipa, gorsze od Daytona
7. Black Milk "Tronic" 105 (35) lipa, gorsze od Daytona
8. Lil' Wayne "Tha Carter III" 104 (30) klasyk, lepsze od Daytona
Atmosphere "When Life Gives You Lemons You Paint That Shit Gold" 104 (30) spoko(dla mnie klasyg), gorsze od Daytona
10. EPMD "We Mean Business" 102 (34) lipa, gorsze od Daytona

2009
1. La Coka Nostra "A Brand You Can Trust" 241 punktów (68 głosujących) xDDDD
2. Raekwon "Only Built 4 Cuban Linx Pt. II" 218 (60) spoko, gorsze od Daytona
3. Mos Def "The Ecstatic" 193 (61) lipa, gorsze od Daytona
4. Method Man & Redman "Blackout 2" 189 (59) lipa, gorsze od Daytona
5. Fashawn "Boy Meets World" 174 (48) ujdzie, gorsze od Daytona
6. Jay-Z "The Blueprint" 3 153 (43) lipa, gorsze od Daytona
7. Torae & Marco Polo "Double Barrel" 139 (45) lipa, gorsze od Daytona
8. Slaughterhouse "Slaughterhouse LP" 131 (39) lipa, gorsze od Daytona
9. Eminem "Relapse" 128 (42) może być, gorsze od Daytona
10. Saigon & Statik Selektah "All In a Day's Work" 108 (34) lipa, gorsze od Daytona

2010
1. Kanye West / My Beautiful Dark Twisted Fantasy 401 punktów (91 głosujących) klasyk, lepsze od Daytona
2. Big Boi / Sir Lucious Left Foot. The Son Of Chico Dusty 359 (83) klasyk, lepsze od Daytona
3. The Roots / How I Got Over 348 (90) klasyk, lepsze od Daytona
4. Eminem / Recovery 262 (68) lipa, gorsze od Daytona
5. Nas & Damian Marley / Distant Relatives 223 (67) może być, gorsze od Daytona
6. Kno / Death Is Silent 219 punktów (57 głosujących) może być(dla mnie klasyg), gorsze od Daytona
7. Black Milk / Album Of The Year 132 punkty (50 głosujących) może być, gorsze od Daytona
8. Celph Titled & Buckwild / Nineteen Ninety Now 130 punktów (40 głosujących) lipa , gorsze od Daytona
9. Kid Cudi / Man Of The Moon II. The Legend Of Mr. Rager 116 punktów (40 głosujących) blisko klasyka ciężko powiedzieć czy gorsze od Daytona
10. Reflection Eternal / Revolutions Per Minute 106 punktów (40 głosujących) lipa, gorsze od Daytona

2011
1. Kendrick Lamar - Section.80 432 punkty (105 głosujących) blisko klasyka, lepsze od Daytona
2. Jay-Z & Kanye West - Watch The Throne 419 punktów (95 głosujących) blisko klasyka, ciężko powiedzieć czy gorsze od Daytona
3. The Roots - Undun 328 punktów (88 głosujących) może być, gorsze od Daytona
4. J.Cole - Cole World: Sideline Story 293 (83) lipa, gorsze od Daytona
5. ASAP Rocky - LiveLoveAsap 241 (69) klasyk, lepsze od Daytona
6. Cunninlynguists - Oneirology 207 punktów (66 głosujących) dobre(dla mnie klasyg), gorsze od Daytona
7. Big K.R.I.T. - Return of 4Eva 206 (59) dobre, gorsze od Daytona
8. Lil Wayne - Tha Carter IV 179 (53) dobre, gorsze od Daytona
9. WC - Revenge Of The Barracuda 151 (45) takie sobie, gorsze od Daytona
10. Atmosphere - Family Sign 140 (44) lipa, gorsze od Daytona

tak to widzę, ogólnie to wcale złe lata dla rapu patrząc na listy(a w tych 10 nie chociażby MOTM 1, 808's czy kilku innych ważnych i świetnych albumów) nie były ale jednak myślę, że obecnie mamy what a time to be alive właśnie :cool:
Daytona to dla mnie też przehajp, za taboo też nie przepadam bo Imperiał było o klasę lepsze no ale kumam czemu ludzie na nie głosowali i mimo wszystko to dobre krążki. Ale czemu ktoś miałby nazywać Ye czy Die Lit hipsteriozą nie wiem i liczę na jakieś szersze rozwinięcie tezy bo hipsterski kutas w uchu jakoś do mnie nie przemawia, to chyba kuzyn argumentu o pedałach w rurkach ale nie wiem :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Lutego 2019, 21:05
clockers napisał(a):
jogi napisał(a):
Jose napisał(a):
2007-2009 to były straszne lata dla rapu, maksymalnie dwie-trzy płyty z tamtych roczników przetrwały próbę czasu.

Imo jest kilka perełek. Nie heatuj tak mocno.

podbijam.

Common "Finding Forever"
Kanye West "Graduation"
UGK "Underground Kingz"
Evidence "The Weatherman"
Black Milk "Tronic"
Mos Def "The Ecstatic"
Fashawn "Boy Meets World"
Q-Tip "The Renaissance"

imo świetne płyty po dziś dzień.

'
No ale to się zgadza z moimi wyliczeniami :)

Na zawsze wolność ludziom i pingwinom.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Poniedziałek, 11 Lutego 2019, 22:20
zgadzam się z tym co jose napisał, druga połowa poprzedniej dekady to był jeden z najgorszych okresów dla tej muzyki. wyliczanie ile "świetnych płyt" wyszło nie ma specjalnego sensu, bardziej chodzi o nastroje i kondycję sceny a ta była taka sobie. był kanye, był lil wayne i oni - już nie jako żadne tam nowe twarze - jedyni narzucali jakąś faktyczna narrację na scenie. byli jeszcze tip, rosay czy jeezy budujący swoje południowe imperia, no ale nie można powiedzieć żeby coś wnosili innowatorskiego, interesującego. słuchacz rapu tak żył w tamtych czasach głównie tym co nowego wyda jay-z, nas, common, rootsi, q-tip zamiast wypatrywać jakiejś nowej jakości na scenie. jedyni newcomerzy, na których hype w tamtych czasach miał znaczenie to chyba tylko papoose (xd) i saigon. obaj nigdy gwiazdami się nie stali z różnych powodów, ale również i z takiego że byli oni jedynie takimi wypadkowymi naszych ówczesnych wyobrażeń o tym jak powinien brzmień mainstreamowy hh (najlepiej z ny!), posklejanych z tego co znane i sprawdzone. do tego jeszcze wspomnę o uwielbianym kiedyś przeze mnie zachodnim wybrzeżu, które mainstreamowo reprezentowane było praktycznie tylko za pośrednictwem game'a, a ten poza namedroppowaniem dr dre nie miał żadnych ambicji pielęgnowania westcoastowych tradycji. absolutnym szczytem tego betonu był rok 2009 imo chyba najgorszy rocznik w historii tego gatunku, z którego to pamiętam tylko jeden bardzo dobry album i był to jak na ironię album-sequel dinozaura z wu tang clanu. no i może fashawn. jak patrzę na moje głosy z 2009 to jestem załamany (oczywiście sam oddałem 5pkt na lcn xd) ale nie uważam że miałem jakiś zły gust wtedy, tylko hh nie dawał mi niczego co mogło mi pomóc gust kształtować

wyniki plebiscytów slg pokazywały takie właśnie zgubienie słuchaczy na scenie która niewiele im oferowała. esencja głosowania na to co już znane i lubiane, połączona z dawnym truskulowym duchem forum (i to w chuj silnym, bo nikt normalny nie dałby dziś emc nawet w top 25 rapu z 2008)

potem jednak nastąpiły piękne lata. pojawili się black hippy, drake, danny brown, asap mob, odd future, cole, pro era, waka flocka, future i tak dalej i tak dalej, nowe w końcu kurwa pokolenie które tchnęło wreszcie jakiegoś ducha czasu w tą muzykę. wraz z tą zmianą zmieniały się wyniki głosowań w plebiscycie - według mnie na lepsze - bo lepiej oddawały (i wciąż oddają) sytuację na scenie, która miała w końcu jakiś sens i kierunek. nie trzeba było już udawać że "blueprint 3" czy "untitled" nasa to były dobre albumy, albo poszukiwać komfortu psychicznego w odmętach głaszczącej nas po główce truskulowej miernoty

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 11 Lutego 2019, 23:13
Użytkownik chojny zamknął temat :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lutego 2019, 08:04
Racja. I ja mam wrażenie że ten 2018 trochę ma wspólnego z 2009. Czy tu był jakiś przełom? Czy stało się coś co zmieniłoby grę? Bo w 2010/2011 widać ewidentną zmianę pokoleń, widać że wjechała świeżość i tak naprawdę nie wiem czy od tamtej pory mieliśmy tak wyraźną zmianę warty. Ta świeżość się ciągnęła kilkoma naprawdę udanymi latami i wypychała nowych ludzi. Tymczasem w 2018 Kanye ...sięgnął po Cudiego, Pushę i Nasa. Curry, Miller, Wayne, Sweatshirt, Scott?... Wszystko to ciagnie się latami podobnymi torami. Jest Carti ale imo to za mało bo nie jest to coś co wszyscy (łącznie z przeciwnikami) nazwaliby bezapelacyjnym przełomem. Imo raczej efektem/wypadkową tego co się robi obecnie w tej muzyce. Pomimo usilnych prób udowadniania przez co niektórych że jest w czeluściach serwisów ukryty w mieście krzyk... no coś tam kwiczy. Rok temu też... wygrał Lamar z imo najsłabszą płytą w jego dorobku a trzy miejsca były dla Brockhampton, którzy imo zwojowali tyle co Macklemore swojego czasu. Trapy nawet w polskim rapie nie są czymś nowym wiąc...

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2